Czy umiesz prosić o więcej?

with Brak komentarzy

Na co dzień pracuję z osobami, które mają duże chęci do rozwoju zawodowego. Najczęściej są to kobiety – świetne, ambitne osoby, które CHCĄ WIĘCEJ.

Zasługuję na więcej

wachlarz z pieniędzyJedna z tych kobiet powiedziała mi kiedyś podczas sesji, że chce zarabiać więcej. Wie, że jej się to należy, że na to zasługuje i że to nie fair, bo szef nie płaci jej tyle, ile by chciała.

Chyba pierwszy raz w pracy coachingowej usłyszałam taką deklarację z ust kobiety. Otwarty tekst, a nie krążenie wokół tematu. Żadne tam „kryguję się i w gruncie rzeczy nie zasługuję”.  Żadnej konieczności pracy nad blokującymi przekonaniami w tym obszarze.

Nie umiemy prosić o więcej

Byłam pod dużym wrażeniem pewności siebie mojej klientki- bo jednak większość kobiet musi sobie temat podwyżki (czy szerzej: bycia dobrze wynagradzaną) mocno „przerobić”. Zanim w ogóle zaczniemy rozmowę z przełożonymi, na początku musimy uciszyć wewnętrzne krytyczne głosy, które nie pozwalają poprosić o więcej.

A jak jest u Ciebie?

Uważasz, że ZASŁUGUJESZ NA WIĘCEJ? A może boisz się rozmów o finansach?

Jeśli jesteś w tej drugiej, liczniejszej grupie – może pomoże Ci w sięganiu po więcej lektura książki Miki Brzezinski „Znaj swoją wartość. O pieniądzach, kobietach i uczciwym wynagradzaniu”.

Mam nadzieję, że książka Cię zaciekawi.

 

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels